O NAS
Social Media
Każdy szmaragd poddajemy skrupulatnym procesom kontroli. Początkowo zarządzanym we własnym zakresie.Następnie wysyłamy nasze szmaragdy do laboratorium gemologicznego w celu certyfikacji. Rozpoczyna się to lokalnie w obiektach Rodrigo Giraldo Laboratory w Kolumbii.
Wszystkie nasze szmaragdy są certyfikowane. Mamy ugruntowane relacje we wszystkich głównych laboratoriach jubilerskich, do każdego z naszych kamieni i gotowych wyrobów jubilerskich dołączone są te same raporty laboratoryjne, których można oczekiwać od dużych międzynarodowych marek.
Jako producent biżuterii z kolumbijskim szmaragdem, skupiamy się na jakości i zaangażowaniu. Cenimy naszych Klientów i świadczymy usługi "szytę na miarę", a także dyskretną obsługę na najwyższym poziom
O Nas
Sentir jest połączniem dwóch światów, niezapomnianych chwil i pozytywnych emocji. Sentir oznacza - czuć, odczuwać. Oboje z nas wiemy jak ważne rolę w naszym życiu odgrwają uczucia, emocje i związane z nimi wspomnienia. Marzyliśmy, aby stworzyć markę, która połączy na pozór odległe światy Kolumbię i Polskę.
Najważniejsze informacje o szmaragdach
- Szlif – Cięcie szmaragdów i innych kolorowych kamieni jest uważane zarówno za sztukę, jak i naukę. W przeciwieństwie do idealnie symetrycznych szlifów cenionych na rynku diamentów, kolorowe kamienie są zwykle szlifowane w sposób bardziej rzemieślniczy. Zadaniem noża jest przecięcie kamienia w sposób uwalniający cały potencjał szorstkiego materiału.
- Masa/ Karat – Waga w karatach oczywiście pomaga określić cenę szmaragdu, a kamień 4-karatowy będzie droższy niż kamień 1-karatowy, przy zachowaniu wszystkich innych czynników. Jednak waga w karatach odgrywa znacznie większą rolę w wycenie diamentów niż w przypadku szmaragdów. W przypadku tego ostatniego interesuje nas przede wszystkim barwa kamienia, potem jego klarowność i szlif, a dopiero na końcu waga w karatach.
Kolor – W standardowej terminologii gemmologicznej opis cech barwy szmaragdu dzieli się na trzy podrozdziały.
Barwa – jest oznaczeniem tego, co większość nazwałaby kolorem kamienia. W przypadku szmaragdu jest to uniwersalna zieleń, kolor można następnie rozbić na rodzaj zieleni, np. czy ma subtelne nuty żółci lub błękitu.
Nasycenie – opisuje intensywność koloru, od matowego odcienia do czystego, żywego odcienia. Z naukowego punktu widzenia jest to pomiar szerokości pasma światła wracającego do oka z kamienia.
Ton – jest miarą jasności lub ciemności Szmaragdu. Można to ocenić, oceniając, w jakim stopniu neutralne kolory biały, szary i czarny wpływają na ogólny kolor.
Przejrzystość – Szmaragd jest kamieniem typu 3, co oznacza, że prawie zawsze zawiera inkluzje, czyli kryształy mineralne lub wnęki wypełnione płynem i/lub gazem, które występują w kamieniu. Około 99% wszystkich naturalnych szmaragdów będzie miało te cechy. Rodzaj i częstotliwość tych wtrąceń jest czynnikiem decydującym przy ocenie przejrzystości szmaragdu. Powszechnie uznaje się również, że inkluzje w szmaragdach mogą również poprawić wygląd kamienia, do tego stopnia, że Francuzi nazywają je „jardins”, co tłumaczy się jako ogród. Właśnie dlatego gemolodzy, rzeczoznawcy i eksperci nie stosują tych samych kryteriów do oceny przejrzystości szmaragdów, jakie stosują w przypadku innych kamieni szlachetnych, takich jak diamenty.
Kamień uważany za „czysty dla oka” (inkluzje nie są łatwo widoczne gołym okiem) jest niezwykle rzadki.